Jesień linuksowa
Hucisko, 4-6 listopada 2016

Miejsce

Ośrodek Wypoczynkowy „Orle Gniazdo Hucisko"
ul. Orle Gniazdo 20
Hucisko, 42-421 Włodowice
współrzędne ośrodka: 50.58743 N, 19.52164 E

Lokalizacja


Większa mapa

Otoczony lasami Ośrodek Wypoczynkowy Orle Gniazdo, swą nazwę zawdzięcza sąsiedztwu średniowiecznych zamków i fortyfikacji. Bliskość licznych atrakcji Jury Krakowsko-Częstochowskiej, sprawia, że pobyt tutaj staje się naprawdę ciekawy. Dla uczestników konferencji Jesień Linuksowa oddaje do dyspozycji maksymalnie 180 miejsc w pokojach o jednakowym, wysokim standardzie.

Dokładniejszy opis hotelu dostępny znajduje się na stronie orlegniazdo.pl.

Dojazd transportem publicznym

Dojazd na miejsce rozpoczynamy od znalezienia dogodnego połączenia do Zawiercia. Ten etap będzie najłatwiejszy, bowiem miasto położone jest na trasie Centralnej Magistrali Kolejowej między Warszawą a Katowicami. W mieście zatrzymuje się pełna gama pociągów, począwszy od lokalnych (Koleje Śląskie), poprzez TLK, na Intercity skończywszy. Następnie na dworcu trzeba odnaleźć przystanek, przy którym zatrzymuje się prywatna linia autobusowa Mati-Trans. Stąd odjeżdża kilka autobusów dziennie w kierunku Zdowa. Należy wysiąść na przedostatnim przystanku, w Hucisku (nie Hucisko I). Rozkład jazdy jest dostępny na tej stronie. Końcowy odcinek z przystanku do hotelu, ok. 1300 metrów, trzeba pokonać na piechotę. Droga przebiega po płaskim terenie, początkowo asfaltem, później szeroką drogą gruntową przez las.

Dojazd własny

Dojazd do okolic Zawiercia nie nastręcza trudności, dlatego opis ograniczymy do informacji, które mogą nie być oczywiste na mapach. Na miejsce najlepiej dojechać, skręcając z drogi krajowej nr 78 w miejscowości Kroczyce (między Zawierciem a Szczekocinami) w drogę wojewódzką nr 792, kierunek: Żarki, Podlesice. Zaraz po skręcie trzymamy się lewej strony. Na szóstym kilometrze od Kroczyc przejeżdżamy wiadukt kolejowy i za wiaduktem skręcamy w prawo, kierunek: Bliżyce. Jedziemy pod górę i po kolejnych 800 metrach, naprzeciw zielonego domu ze sklepem i barem, ponownie skręcamy w prawo. To jest ulica Orle Gniazdo, która początkowo asfaltowa, po opuszczeniu wioski staje się gruntowa i wiedzie przez las. Nie należy się przerażać, jest łatwa nawet dla małych samochodów osobowych i prowadzi wprost do naszego ośrodka.