Jesień linuksowa
Ustroń, 22-24 września 2017

Miejsce

ORW Muflon ul. Sanatoryjna 32 43-450 Ustroń współrzędne ośrodka: 49°42'57.8"N, 18°49'39.1"E

Lokalizacja


[View Larger Map](https://www.openstreetmap.org/?mlat=49.71603&mlon=18.82754#map=17/49.71603/18.82754)

Informacje o hotelu dostępne są na stronie orw-muflon.com.pl/.

Dojazd transportem publicznym

Dojazd na miejsce rozpoczynamy od dotarcia na Śląsk, a konkretnie do Katowic. Ten etap będzie najłatwiejszy, bowiem miasto ma liczne bezpośrednie połączenia kolejowe i autobusowe z różnymi częściami kraju. W Katowicach musimy dotrzeć na główny dworzec kolejowy, gdzie znajdziemy pociągi w kierunku stacji “Wisła Głębce” wykonywane przez Koleje Śląskie, a zatrzymujące się na stacji “Ustroń Zdrój” położonej najbliżej Ośrodka Muflon. Następnie z dworca trzeba przemieścić się pieszo wzdłuż ulicy Michała Grażyńskiego, później Szpitalnej, aż trafimy na skrzyżowanie z ulicą Sanatoryjną, gdzie skręcimy. Po przejściu około 1.5 kilometra, ośrodek będzie znajdować się po prawej stronie.

Dojazd własny

Dojazd samochodem do Ustronia jest całkiem szybki, dzięki dobrym, dwujezdniowym drogom. Jadąc z zachodu kraju najlepiej dojechać do autostrady A1, którą jedziemy bezpłatnie aż do Żor następnie zmieniamy na drogę 81. Od strony Katowic i z północy najprościej skorzystać z drogi 86, następnie kontynuując drogą numer 1 podążamy aż do Bielska-Białej, gdzie zjeżdzamy na drogę S52, którą opuszczamy w Skoczowie zjeżdzając na drogę 941. Od strony Krakowa mamy dwie możliwości - przejazd autostradą A4 a następnie drogą ekspresową S1 do Tych, gdzie zjeżdżamy na drogę numer 1 i podążamy analogicznie jak w opisie z Katowic. Alternatywnie z Krakowa możemy wybrać drogę 52 aż do Bielska omijając dzięki temu opłaty za autostradę A4 a docierając w porównywalnym czasie do Ustronia. Stamtąd podążamy drogą S52 tak jak w opisie dojazdu z Katowic.

Ze Skoczowa kontynuujemy podróż drogą wojewódzką 941, gdzie skręcamy w lewo w ulicę Akacjową, następnie znowu w lewo w ulicę 3 Maja, gdzie na pierwszym skrzyżowaniu skręcamy ponownie w lewo w ulicę Skalica. Dalej skręcamy w ulicę Sanatoryjną, która doprowadzi nas do ośrodka.