mapa serwisu login kontakt
Polski English

FAQ


zwiń wszystkie odpowiedzirozwiń wszystkie odpowiedzi

rejestracja on-line

Czy muszę się rejestrować i płacić, by pojechać na imprezę?

Tak, nie ma innej możliwości. Hotel na czas imprezy rezerwowany jest na wyłączność i nie będzie bookował gości z zewnątrz.

Czy założenie konta w serwisie wystarczy, by wziąć udział w spotkaniu?

Zdecydowanie nie. Po aktywacji konta należy się zalogować oraz: Można też, choć nie trzeba, skorzystać z dodatkowych udogodnień, jak Edycja pokoju czy Wspólna podróż.

Jak zgłosić kilka osób z jednego loginu? Po zalogowaniu widzę tylko jedną pustą Kartę Uczestnika!

Śmiało! Wypełnij ją, wpisując dane głównego uczestnika (np. siebie, jeśli jedziesz). Po wysłaniu formularza, na stronie Uczestnictwo, zamiast karty uczestnika zobaczysz listę dotychczas zgłoszonych i na niej będzie można dodawać kolejnych.

Co wpisywać w polu Informacja u dołu Karty uczestnika?

Wszystko związane z rejestracją, co chciałbyś przekazać organizatorom, a nie mieści się w innych polach Karty uczestnika.
To jest tak: mamy do obsadzenia setkę miejsc, a każdy uczestnik chciałby być traktowany w sposób szczególny. Nie sposób zapamiętać, kto i co napisał mailem lub powiedział komunikatorem. Jeśli zależy Ci na opcji, która nie mieści się w standardowych polach Karty uczestnika, napisz to w Informacji.
Podczas przydziału pokoi będziemy posługiwali się przede wszystkim wydrukami z bazy rejestracyjnej, pole Informacja jest zatem najlepszym interfejsem kontaktowym do organizatorów.

Jeśli już założę konto, zapłacę za pobyt, to czy mogę dorejestrować do mojego konta jeszcze jedną osobę z którą chcę być w pokoju?

Nie wykluczamy takiego rozwiązania, ale zdecydowanie lepiej, jeśli osoba ta założy sobie osobne konto i po potwierdzeniu uczestnictwa połączycie się w Edycji Pokoju.

sprawy organizacyjne

Nie chcę podawać swoich danych po otwartym HTTP!

Rozumiemy to, dlatego udostępniliśmy możliwość Bezpiecznego logowania, w dziale Rejestracja, w kolumnie po prawej stronie.

Nie mam jeszcze ukończonych 18 lat, ale już niewiele mi brakuje… Czy mogę się normalnie zapisać i zapłacić?

Tak, ale pamiętaj, że jesteś jednak nadal nieletni i powinieneś przebywać z opiekunem. Może być nim dowolny pełnoletni uczestnik Jesieni, o ile formalnie weźmie odpowiedzialność za Twój przyjazd i pobyt, tzn. w praktyce nadstawi karku przy ewentualnych (odpukać!) zdarzeniach losowych. Odpowiedni formularz powinieneś wysłać opiekunowi z wypełnionej wcześniej Karty uczestnika, jeśli oczywiście wskazałeś jego nick.

Jestem niepełnoletni. Czy muszę przywozić pisemną zgodę rodzica?

Nie, taki dokument nic nie wnosi. Zadbaj natomiast, by Twój opiekun odesłał nam oświadczenie o opiece. Odpowiednią klikologię znajdziesz w swojej, wypełnionej wcześniej, Karcie uczestnika pod fieldsetem związanym z opieką, o ile:
  • zaznaczyłeś wcześniej, że jesteś niepełnoletni,
  • wskazałeś nick opiekuna.

Jak wygląda sprawa dostępu do internetu?

Ośrodek zapewnia dostęp do internetu po WiFi, jednak – jak to zwykle bywa – nie w każdym miejscu jest wystarczająco silny sygnał. Organizatorzy w miarę potrzeby i możliwości postarają się uruchomić dodatkowe punkty dostępowe.

Czy aby móc wziąć udział w spotkaniu i wynieść z niego sporo wiedzy, trzeba mieć już dobre pojęcie o Linuksie, czy też wystarczą dobre chęci i zapał?

„Dobre” to pojęcie subiektywne, każdy rozumie je trochę inaczej. Do uczestnictwa zachęcamy osoby o bardzo różnym stopniu zaawansowania, również początkujących. Choć pewnie nie wszystko będzie dla nich od razu zupełnie jasne i oczywiste, to najcenniejsze są przecież nawiązane kontakty, dzięki którym można stale podnosić poziom swojej wiedzy.

Jestem zainteresowany uczestnictwem w imprezie, jednak kilka wykładów wykracza poza moje zainteresowania – czy obecność na wszystkich wykładach jest obowiązkowa?

Nie, spotkanie jest całkowicie dobrowolne. Obecność nie jest obowiązkowa na żadnym z wykładów.

Czy mogę przywieźć żonę, która nie jest zainteresowana wykładami i nie będzie w nich uczestniczyła? Jeśli tak, jaką kwotę powinna ona wpłacić?

Jeśli żona nie chce uczestniczyć w wykładach – nie będziemy w to ingerować. Nie jest to jednak podstawa do jakichkolwiek zniżek, należy żonę zarejestrować jak każdego innego uczestnika i opłacić miejsce w analogiczny sposób.
Na czas imprezy ośrodek zabookowany jest na wyłączność. Rezerwacja noclegu bezpośrednio w recepcji skończy się wyrzuceniem wyjątku No space left on device.

Czy podbijecie mi delegację?

Owszem, możemy to uczynić, jednak z prawnego punktu widzenia pieczątka na delegacji jest stwierdzeniem pobytu w określonym miejscu. Na naszej pieczątce nie ma adresu konferencji, jest tylko nazwa i adres organizatora. Dlatego sugerujemy, by o podbicie delegacji zwrócić się do recepcji hotelu.

Czy przewidujecie webcasty/podcasty video lub audio? Czy będziecie nagrywać wystąpienia?

Tak. Nie mamy jeszcze pewności kto będzie za to odpowiedzialny, ale jest szansa, że materiały video pojawią się w internecie w całkiem rozsądnym terminie. Przekazu live póki co nie przewidujemy.

Czemu pełny cennik jest dostępny dopiero po zalogowaniu?

Założenie konta trwa krócej niż minutę i nic nie kosztuje, a osoby realnie zainteresowane uczestnictwem i tak zaczną właśnie od założenia konta.
Po drugie, nam pomaga to w badaniu rzeczywistego zainteresowania imprezą i prognozowaniu frekwencji, co jest istotne zwłaszcza w kontaktach z ośrodkiem.

W jakim języku będą prowadzone wykłady? Chodzi mi o te, które zostały wpisane po angielsku na listę wykładów.

Każda prelekcja będzie prowadzona w tym języku, w którym wpisaliśmy jej tytuł i abstrakt. Innymi słowy: abstrakt po angielsku oznacza prelekcję po angielsku, abstrakt po polsku - prelekcję po polsku.

O której godzinie zaczynają się wykłady? Potrzebuje wiedzieć na którą godzinę trzeba przyjechać. Czy w niedziele będą również wykłady czy tylko obiad?

Dokładną agendę z godzinami prelekcji opublikujemy na 2-3 tygodnie przed konferencją. Rozpoczęcie w piątek planujemy na 16:00-16:30. W niedziele wykłady potrwają do obiadu.

W którym momencie odbywa się procedura łączenia w pokojach? Czy np. na dzień przed konferencją będę wiedział jaki pokój dostanę? Czy w dniu konferencji jak już przyjadę?

W przypadku, gdy są jeszcze miejsca, staramy się maksymalnie wydłużyć możliwość rejestracji. W związku z tym łączenie osób w pokojach odbywa się późno, czasami nawet w przeddzień imprezy.
Generalnie, informacja o numerze pokoju (o ile został już przydzielony) widnieje z prawej strony na liście zgłoszonych uczestników. Po przyjeździe do hotelu informację na ten temat posiadają organizatorzy oraz recepcja.

kwestie finansowe

Czy muszę się rejestrować i płacić, by pojechać na imprezę?

Tak, nie ma innej możliwości. Hotel na czas imprezy rezerwowany jest na wyłączność i nie będzie bookował gości z zewnątrz.

Czy aby mieć pewne miejsce na imprezie, wystarczy zarejestrować się na stronach Jesieni?

Nie. Do pełni szczęścia trzeba jeszcze dokonać wpłaty/przelewu. Zapłata za uczestnictwo stanowi potwierdzenie i powoduje zarezerwowanie miejsca w ośrodku. Zwlekanie z zapłatą do ostatniej chwili podraża uczestnictwo, bo z upływem czasu maleją zniżki na akredytację.

Zarejestrowałem się na stronie 25 lipca. Rozumiem, że płacąc dziś (czyli we wrześniu), obowiązuje mnie cena „do 31 lipca”, prawda?

Niestety nie. Miejsce dla Ciebie rezerwujemy dopiero w momencie wpłaty, dlatego powinieneś przelać nam kwotę, która obowiązuje w dniu dokonywania przelewu.

Co zrobić, jeśli osoby, które zgłaszałem z jednego (mojego) konta użytkownika, chcą same za siebie zapłacić, osobnymi przelewami?

Jeśli chcecie płacić osobno, powinniście założyć sobie odrębne konta w serwisie www.

Wystąpił krytyczny wyjątek: wysłałem wpłatę, ale do tej pory nie widzę się na liście. Nie mogę się łączyć z innymi w Edycji pokoju ani Wspólnej Podróży. Pomocy!

To nie wyjątek. System bankingowy, którego używa PLUG, nie jest powiązany online z modułem rejestracji Jesieni. Listę aktualizuje w tym roku bezpośrednio Skarbnik PLUG. Robi to raz na kilka dni, bo wpłat nie ma aż tyle, żeby trzeba było je klikać codziennie. Prosimy nie rozpaczać, jeśli po trzech, albo nawet czterech dniach nadal nie ma Cię na liście.

Jak wyglądają koszta w sytuacji, gdybym chciał przyjechać na jeden dzień? Czy w takiej sytuacji wejście na jakikolwiek wykład jest płatne?

W tym roku można zaplanować swój pobyt również od soboty do niedzieli - odpowiednie opcje są do wyboru w cenniku. Reszta kombinacji dni jest oczywiście możliwa, ale nie uprawnia do zniżek.

Czy dostęp do internetu będzie dodatkowo płatny?

Nie, dostęp ma być bezpłatny, na zasadzie hot-spotu.

Czy trzeba kupować nocleg? Co jeśli mieszkam w pobliżu?

Wstęp na konferencje wiąże się z opłatą za uczestnictwo. Opłata ta obejmuje nocleg z wyżywieniem w hotelu oraz akredytację. Są to składniki, których nie da się rozdzielić, bo hotel udostępniając wiele rzeczy nieodpłatnie (sala wykładowa ze sprzętem, internet bezprzewodowy, basen itd.) wymaga określonego obłożenia miejsc.
Poza tym konferencja co roku trwa non-stop i wiele się dzieje poza oficjalną agendą, więc nawet mieszkając blisko warto nocować w hotelu. Zyskuje się wiele, bo ta impreza to nie tylko prelekcje. Co więc jeszcze? Trzeba być, by wiedzieć. Dlatego dobra rada: zaryzykuj, przyjedź, a przy wyjeździe w niedzielę już będziesz wiedział, czy było warto :)

Chcę fakturę, bo płaci za mnie firma. Co mam zrobić?

Załóż sobie konto, przeczytaj uważnie Cennik i zastosuj procedurę opisaną u dołu tej strony.

Wystawicie mi fakturę?

Oczywiście, z tym że jako fakturowiec, zwróć szczególną uwagę by przekazać opłatę na właściwe konto, bo jest ono inne niż dla uczestników niefakturowych. Stosowną procedurę znajdziesz pod tym adresem.
Dane do faktury przyjmujemy za pomocą formularza, z którego automatycznie generowana jest proforma i wysyłana pod wskazany adres e-mail.

Jak, gdzie i kiedy otrzymam fakturę?

Faktury wystawia firma dgnet.pl po otrzymaniu wpłaty i zawsze z datą księgowania środków na konto. Po wystawieniu, faktura taka zostanie wysłana od razu e-mailem na adres podany w formularzu. Jeśli nie zgodzisz się na drogę wyłącznie elektroniczną, wyślemy Ci również fakturę papierową, ale prosimy, byś traktował to rozwiązanie jako skrajną ostateczność.
Faktury proforma od razu po wypełnieniu tego formularza wysyłane są pod wskazany w nim adres e-mail.

Jadę indywidualnie, nie chcę faktury. Na które konto powinienem przekazać opłatę?

Na konto PLUG (szczegóły tutaj).

Czy mógłbym mieć cały pokój dla siebie? Z powodów osobistych nie przepadam za towarzystwem w nocy.

Tak, z tym że istnieje realne ryzyko, że po przyjeździe będziesz musiał dopłacić za niewykorzystane miejsca.

Zarejestrowałem się i opłaciłem kwotę dla uczestnika bez faktury. Dziś okazało się, że mój pracodawca może zwrócić mi koszty konferencji, a więc chciałbym otrzymać fakturę. Jak formalnie powinienem rozwiązać ten problem? Czy powinienem dopłacić? Jeśli tak, to do jakiej kwoty?

Dopłaty nie wchodzą w grę, kiedy sytuacja dotyczy różnych kont bankowych – a w tym przypadku tak właśnie będzie.
Wyjście jest tylko jedno: po pierwsze wypełnij formularz Dane do faktury. Po drugie zadbaj, by pracodawca przelał pełną kwotę (a nie różnicę) na konto dla fakturowców, według ceny obowiązującej w dniu dokonywania przelewu.
Po otrzymaniu wpłaty na konto firmowe, uruchomimy zwrot całości opłaty przekazanej wcześniej na konto PLUG.

Czy mogę na jednym przelewie opłacić pobyt dwóch osób? Czy trzeba to jakoś specjalnie opisać?

Tak, o ile osoby te zostały zgłoszone z tego samego loginu. W tytule przelewu prosimy podać imiona i nazwiska osób, za które dokonywana jest opłata.

Jestem członkiem pewnego koła naukowego i mój wyjazd będzie finansowany z kasy koła na podstawie faktury. Czy w takim wypadku, muszę wybrać opcję, że „delegowany z firmy” czy mogę np. „indywidualny niezrzeszony”?

Jeśli występuje potrzeba wystawienia faktury VAT, niezależnie od rodzaju podmiotu który będzie jej płatnikiem, musimy ją przeprocesować przesz naszą firmę fakturującą. Stąd w takim przypadku należy wybrać opcję „delegowany przez firmy” i innej możliwości niestety nie ma.

Czy mogę zapłacić za uczestnika zalogowanego na innym koncie?

Nie preferujemy takiego rozwiązania, bo przy około setce uczestników łatwo o pomyłkę. Jeśli chcesz zapłacić za kilka osób, najlepiej gdyby były one zgłoszone z jednego, wspólnego konta. Nie możemy oczywiście wykluczyć takiego rozwiązania, natomiast bardzo prosimy o traktowanie go jako skrajnej ostateczności i poprzedzenie mailem do organizatorów, że taka sytuacja zaistnieje.

Czy podczas spotkania będą przekazywane papierowe faktury VAT za uczestnictwo?

Zdecydowanie nie. Jeśli wyraziłeś zgodę na otrzymywanie faktur wyłącznie drogą elektroniczną, fakturę w PDF wysyłamy pod podany e-mail zaraz po otrzymaniu wpłaty. Jeśli nie wyraziłeś takiej zgody, faktura papierowa zostanie wysłana pocztą tradycyjną pod adres na niej wskazany.
Jeśli adres korespondencyjny jest inny, należy go zawrzeć w informacji dodatkowej formularza.

Czy kwota podana przez kalkulator jest całkowitą ceną za imprezę wraz z noclegami?

Tak, o ile zdążysz z wpłatą w danym przedziale czasowym.

Czy istnieje możliwość przyjazdu w czwartek? Jeśli nie, trudno. Jeśli tak, jak można dopłacić, w hotelu, czy via PLUG?

Umowa między organizatorami a hotelem obowiązuje od piątku popołudnia do niedzielnego obiadu. Rezerwacji i pobytu poza tym zakresem czasowym nie należy mylić z udziałem w naszej konferencji, bo to zupełnie odrębna sprawa. Dlatego też taki pobyt należy uzgodnić i rozliczyć indywidualnie, już bezpośrednio z ośrodkiem.

zakwaterowanie i pobyt

Jakie są ilości miejsc w pokojach?

Pokoje mieszczą dwie, trzy i cztery osoby. Bardziej szczegółowych informacji na ten temat można zasięgnąć na stronie internetowej hotelu.

Jak wygląda procedura (kolejność) łączenia osób w pokojach?

W pierwszej kolejności łączymy w pokojach tych wszystkich, którzy są z jednego konta. W drugiej tych, którzy się połączyli w Edycji pokoju. W przypadku niezdecydowanych, rzucamy kością.
Jeśli łączą się w Edycji Pokoju osoby, które mają jakieś towarzystwo zgłoszone z jednego konta, to łączą się całymi grupami.
W każdym przypadku, jeśli występuje stack overflow, bookujemy nadmiarowców w pokoju obok, a przy podziale staramy się (w miarę fizycznych możliwości pokojów) stosować pierwszeństwo dla zgłoszeń z jednego konta.

Chciałbym mieć dwuosobowy pokój wraz z moim partnerem/partnerką, bo nie przepadamy za towarzystwem nocnym ;) Nie widzę jednak stosownej ornitologii na formularzu, by móc to dosadnie wyrazić.

Są dwa wyjścia.
  1. Jeśli partnerce nie zależy na korzyściach płynących z osobnej rejestracji, zgłoś ją jako drugiego uczestnika z Twojego konta. W Kartach uczestnika, w polu Informacja wpiszcie, że chcecie pokój na wyłączność. Uwaga! W tej opcji trzeba również posłać wspólny przelew.
  2. Jeśli macie osobne konta, połączcie się w Edycji pokoju a w Kartach uczestnika, w polu Informacja wpiszcie, że chcecie pokój na wyłączność.

Jakie są możliwości wyboru pokojów? Czy są jakieś bungalowy albo apartamenty?

Wszystkie pokoje udostępnione przez hotel posiadają zbliżony, wysoki standard, dlatego nie wprowadzaliśmy rozgraniczenia w tym zakresie.

Co zrobić, jeśli nie chcę spać z osobami, które zgłaszałem z jednego (mojego) konta użytkownika?

Jeśli chcecie spać osobno, powinniście założyć sobie odrębne konta w serwisie www.

Czy jest możliwość wykupienia pobytu tylko na sobotę i niedzielę?

Tak. W tym roku jest to możliwe i obowiązują w związku z tym odpowiednio niższe ceny.

W którym momencie odbywa się procedura łączenia w pokojach? Czy np. na dzień przed konferencją będę wiedział jaki pokój dostanę? Czy w dniu konferencji jak już przyjadę?

W przypadku, gdy są jeszcze miejsca, staramy się maksymalnie wydłużyć możliwość rejestracji. W związku z tym łączenie osób w pokojach odbywa się późno, czasami nawet w przeddzień imprezy.
Generalnie, informacja o numerze pokoju (o ile został już przydzielony) widnieje z prawej strony na liście zgłoszonych uczestników. Po przyjeździe do hotelu informację na ten temat posiadają organizatorzy oraz recepcja.

Czy istnieje możliwość przyjazdu w czwartek? Jeśli nie, trudno. Jeśli tak, jak można dopłacić, w hotelu, czy via PLUG?

Umowa między organizatorami a hotelem obowiązuje od piątku popołudnia do niedzielnego obiadu. Rezerwacji i pobytu poza tym zakresem czasowym nie należy mylić z udziałem w naszej konferencji, bo to zupełnie odrębna sprawa. Dlatego też taki pobyt należy uzgodnić i rozliczyć indywidualnie, już bezpośrednio z ośrodkiem.
Zaloguj się by zadać pytanie.

Platynowy Sponsor


Patroni Medialni


OSWorld
Siódmy
OSNews
Linux.pl
Linux Magazine
Nowoczesna Firma
Cyfrowy Urząd

wyk. D. Grzesista, dgnet.pl; wersja z 2016.04.19