mapa serwisu login kontakt

Dojazd


Miejsce imprezy

Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowe „Gwarek”,
ul. Wczasowa 49,
43-450 Ustroń Jaszowiec
współrzędne ośrodka: 49.70487 N, 18.84536 E.

Mapa z zaznaczonym punktem

Czerwony punkt wskazuje miejsce, w którym znajduje się ośrodek. Aby zobaczyć większą mapę, kliknij tutaj.

Pociągiem lub autobusem z Katowic

Dojazd środkami komunikacji publicznej nie nastręcza trudności, a połączenia są w miarę częste i regularne. Godziny odjazdów można sprawdzić w internetowych rozkładach jazdy: PKP oraz autobusowych. W Katowicach wsiadamy do wybranego autobusu lub pociągu jadącego w kierunku Wisły. Wysiadamy na przystanku Ustroń Polana (nieopodal wyciągu krzesełkowego na Czantorię). Stąd już pieszo do ośrodka jest około kilkometra. Trzeba kierować się do doliny Jaszowca, ulicą Wczasową, za drogowskazami wskazującymi ośrodek Gwarek.

Dojazd własną bryką

Osoby jadące od północy (Łódź, Warszawa) Drogą Krajową nr 1 (DK-1) powinny trzymać się jej aż do Bielska-Białej. Tam DK-1 staje się drogą ekspresową S-1 (kierunek Cieszyn), którą jedziemy do Skoczowa. Tam (na węźle w Harbutowicach) zjeżdżamy w lewo, do Ustronia (Droga Wojewódzka nr 941).

Jadąc autostradą A-4 z Wrocławia lub Krakowa, najprościej będzie dojechać do węzła Mikołowska w Katowicach i tam skręcić na DK-81 do Skoczowa.

Z Katowic proponujemy jechać bezpośrednio drogą do Wisły przez Skoczów (DK-81).

W samym Ustroniu nie skręcamy do centrum, ale mijamy miasto obwodnicą (DW-941), wyciąg na Czantorię w Polanie (po prawej) i zaraz za nim skręcamy w lewo – jest tutaj drogowskaz na Jaszowiec. Po przekroczeniu rzeki Wisły, tuż za mostem skręcamy w lewo, a po 300 metrach w pierwszą drogę w prawo i jadąc pod górę, za ostrym zakrętem (prawie 180 stopni) szukamy bocznej drogi w lewo – wspólnego zjazdu do „Gwarka” i „Jawora”.

Złoty Sponsor


Microsoft

Patroni Medialni


thecamels.org
osblog.pl
linuxnews.pl
Linux Magazine

wyk. D. Grzesista, dgnet.pl; wersja z 2010.09.09